| Total Thickness | 0.08mm |
| Tape Type | Aluminium Tape |
| Foil Thickness | 0.05mm |
| Width | 15mm |
| Length | 16m |
| Conductivity | Conductive |
| Adhesion Strength | 3.8 N/cm |
| Adhesive Material | Acrylic |
| Tensile Strength | 35N/cm |
| Maximum Temperature Resistance | +130°C |
| Minimum Temperature Resistance | -40°C |
| Model Number | T117 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.