| Backing Material | EPDM |
| Width | 19mm |
| Length | 9m |
| Thickness | 0.76mm |
| Colour | Black |
| Adhesion Strength | Non-adhesive |
| Tensile Strength | 14N/cm |
| Maximum Operating Temperature | +90°C |
| Minimum Operating Temperature | -18°C |
| Model Number | Scotch® 23 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.