| Size | 12.5 mm |
| Material | PTFE |
| Rotary Speed | 3m/s |
| Maximum Operating Temperature | +260°C |
| Maximum Operating Pressure | 200 bar |
| Minimum pH | 0 |
| Minimum Operating Temperature | -240°C |
| Maximum pH | 14 |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.