| Bearing Inside Diameter | 12mm |
| Bearing Unit Type | Linear Ball Bearing Unit |
| For Bearing Type | Closed |
| Housing Dimensions | 32 x 52 x 35.8mm |
| Dynamic Load Rating | 540N |
| Static Load Rating | 385N |
| Housing Width | 52mm |
| Housing Height | 35.8mm |
| Housing Length | 32mm |
| Series | KGB |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.