| Bearing Inside Diameter | 30mm |
| Bearing Unit Type | Linear Ball Bearing Unit |
| For Bearing Type | Closed |
| Housing Dimensions | 68 x 84 x 63.5mm |
| Dynamic Load Rating | 3700N |
| Static Load Rating | 3000N |
| Housing Width | 84mm |
| Housing Height | 63.5mm |
| Housing Length | 68mm |
| Series | KGBA |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.