| Bearing Inside Diameter | 30mm |
| Bearing Unit Type | Linear Ball Bearing Unit |
| For Bearing Type | Closed |
| Housing Dimensions | 59 x 65 x 67.5mm |
| Dynamic Load Rating | 3300N |
| Static Load Rating | 2700N |
| Housing Width | 65mm |
| Housing Height | 67.5mm |
| Housing Length | 59mm |
| Series | KGHA |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.