| Bearing Inside Diameter | 20mm |
| Bearing Unit Type | Linear Ball Bearing Unit |
| For Bearing Type | Open |
| Housing Dimensions | 42 x 45 x60mm |
| Dynamic Load Rating | 2200N |
| Static Load Rating | 2310N |
| Housing Width | 45mm |
| Housing Height | 60mm |
| Housing Length | 42mm |
| Series | KGSN |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.