| Bearing Inside Diameter | 30mm |
| Bearing Unit Type | Linear Ball Bearing Unit |
| For Bearing Type | Open |
| Housing Dimensions | 142 x 87 x 60mm |
| Dynamic Load Rating | 9600N |
| Static Load Rating | 12000N |
| Housing Width | 87mm |
| Housing Height | 60mm |
| Housing Length | 142mm |
| Series | KTSO |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.