| Inside Diameter | 25mm |
| Outside Diameter | 40mm |
| Length | 58mm |
| Linear Bearing Type | Linear Ball Bearing |
| Linear Ball Bearing Type | Open |
| Seals | Without Seals |
| Dynamic Load Rating | 4900N |
| Static Load Rating | 5100N |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.