| Manufacturer Series | R1665 |
| For Rail Width | 30mm |
| Carriage Length | 75.3mm |
| Accuracy Class | N |
| Preload Class | C1 |
| Carriage Width | 90mm |
| Dynamic Load Rating | 25600N |
| Static Load Rating | 28900N |
| Size | 30mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.