| Inside Diameter | 10mm |
| Outside Diameter | 30mm |
| Race Width | 14mm |
| Ball Bearing Type | Double Row Angular Contact Ball Bearing |
| Sealing Arrangement | Both Sides Sealed |
| Bearing Clearance | CN |
| Material | Steel |
| Ball Material | Stainless Steel |
| Cage Material | Steel |
| Number of Rows | 2 |
| Static Load Rating | 4.3kN |
| Bearing Series | 2 Light |
| Partial Bearing Code | 3200 |
| Bearing Reference Number | 3200-B-2RSR-TV |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.