| Inside Diameter | 20mm |
| Bearing Unit Type | Flange Bearing Unit |
| Number of Mount Holes | 2 |
| Material | Iglidur W300, Igumid G |
| Length | 89mm |
| Width | 47mm |
| Depth | 20mm |
| Mount Hole Size | 8.4 x 12.5 mm |
| Mount Hole Centre-to-Centre | 65mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.