| Inside Diameter | 16mm |
| Bearing Unit Type | Flange Bearing Unit |
| Number of Mount Holes | 2 |
| Material | Cast Iron |
| Length | 81mm |
| Width | 58.5mm |
| Depth | 24.27mm |
| Mount Hole Size | 6mm |
| Mount Hole Centre-to-Centre | 63.5mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.