| Inside Diameter | 20mm |
| Bearing Unit Type | Flange Bearing Unit |
| Number of Mount Holes | 3 |
| Material | Zinc Plated Steel |
| Length | 90.5mm |
| Width | 90.5mm |
| Depth | 31mm |
| Mount Hole Size | 8.7mm |
| Mount Hole Centre-to-Centre | 71.5mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.