| Inside Diameter | 38.1mm |
| Bearing Unit Type | Flange Bearing Unit |
| Number of Mount Holes | 4 |
| Material | Cast Iron |
| Length | 130mm |
| Width | 51.2mm |
| Depth | 102mm |
| Mount Hole Size | 16 mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.