| Inside Diameter | 10mm |
| Bearing Unit Type | Pillow Block |
| Material | Iglide L280, Igumid G |
| Centre Height | 14mm |
| Mount Hole Size | 5.5 x 8 mm |
| Length | 62mm |
| Depth | 14mm |
| Overall Height | 26mm |
| Mount Hole Centre-to-Centre | 46mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.