| Inside Diameter | 25mm |
| Bearing Unit Type | Plummer Block |
| Material | Plastic |
| Centre Height | 36.5mm |
| Mount Hole Size | M10 mm |
| Depth | 31mm |
| Overall Height | 73.5mm |
| Mount Hole Centre-to-Centre | 50.8mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.