| Inside Diameter | 20mm |
| Bearing Unit Type | Pillow Block |
| Material | Zinc Plated Steel |
| Centre Height | 25.4mm |
| Mount Hole Size | 8mm |
| Length | 98.4mm |
| Depth | 31.7mm |
| Overall Height | 49.9mm |
| Mount Hole Centre-to-Centre | 76mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.