| Inside Diameter | 30mm |
| Bearing Unit Type | Pillow Block |
| Material | Zinc Plated Steel |
| Centre Height | 33.3mm |
| Mount Hole Size | 10mm |
| Length | 117.5mm |
| Depth | 37.5mm |
| Overall Height | 65.7mm |
| Mount Hole Centre-to-Centre | 95mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.