| Inside Diameter | 22.22mm |
| Bearing Unit Type | Pillow Block |
| Material | Cast Iron |
| Centre Height | 36.5mm |
| Mount Hole Size | 1/2 in |
| Length | 5-1/2in |
| Depth | 1.338in |
| Overall Height | 71.04mm |
| Mount Hole Centre-to-Centre | 104.78mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.