| Inside Diameter | 40mm |
| Bearing Unit Type | Locating Ring Accessory |
| Material | Cast Iron |
| Centre Height | 60mm |
| Mount Hole Size | 12mm |
| Length | 205mm |
| Depth | 85mm |
| Overall Height | 109mm |
| Mount Hole Centre-to-Centre | 170mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.