| Inside Diameter | 60mm |
| Bearing Unit Type | Pillow Block |
| Material | Cast Iron |
| Centre Height | 80mm |
| Mount Hole Size | 16 mm |
| Length | 275mm |
| Overall Height | 80mm |
| Mount Hole Centre-to-Centre | 230mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.