| Inside Diameter | 52mm |
| Bearing Unit Type | Pillow Block |
| Material | Cast Iron |
| Centre Height | 36.5mm |
| Mount Hole Size | 19.51 mm |
| Length | 219mm |
| Overall Height | 70.1mm |
| Mount Hole Centre-to-Centre | 110.01mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.