| Inside Diameter | 80mm |
| Bearing Unit Type | Pillow Block |
| Material | Cast Iron |
| Centre Height | 49.2mm |
| Mount Hole Size | 24.51 mm |
| Length | 240mm |
| Overall Height | 99mm |
| Mount Hole Centre-to-Centre | 146.05mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.