| Inside Diameter | 30mm |
| Outside Diameter | 47mm |
| Roller Bearing Type | Axial Cylindrical |
| Race Width | 5mm |
| Bore Type | Parallel |
| Material | Steel |
| Static Load Rating | 86000N |
| Number of Rows | 1 |
| Dynamic Load Rating | 35500N |
| End Type | Open |
| Fatigue Limit Load | 8200N |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.