| Inside Diameter | 45mm |
| Outside Diameter | 85mm |
| Roller Bearing Type | Axial Cylindrical |
| Race Width | 7.5mm |
| Bore Type | Parallel |
| Material | Steel |
| Static Load Rating | 445000N |
| Number of Rows | 2 |
| Dynamic Load Rating | 139000N |
| End Type | Open |
| Fatigue Limit Load | 45500N |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.