| Inside Diameter | 12mm |
| Outside Diameter | 35mm |
| Torque | 12Nm |
| Race Width | 13mm |
| Series | 63 |
| Over-running Speed | 3300 (Inner) rpm, 50000 (Outer) rpm |
| Keyway | Inner and Outer Race |
| Drag Torque | 1.6Ncm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.