| Inside Diameter | 30mm |
| Outside Diameter | 72mm |
| Torque | 255Nm |
| Race Width | 27mm |
| Series | 63 |
| Over-running Speed | 1400 (Inner) rpm, 2200 (Outer) rpm |
| Keyway | Inner and Outer Race |
| Drag Torque | 14Ncm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.