| Inside Diameter | 35mm |
| Outside Diameter | 80mm |
| Torque | 383Nm |
| Race Width | 31mm |
| Series | 63 |
| Over-running Speed | 1200 (Inner) rpm, 1900 (Outer) rpm |
| Keyway | Inner and Outer Race |
| Drag Torque | 16Ncm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.