| Inside Diameter | 25mm |
| Outside Diameter | 52mm |
| Torque | 85Nm |
| Race Width | 15mm |
| Series | 6205 |
| Over-running Speed | 5200rpm |
| Dynamic Load Rating | 10.7kN |
| Static Load Rating | 5.46kN |
| Keyway | Inner and Outer Race |
| Drag Torque | 2Ncm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.