| Static Load Capacity | 1800kg |
| Thread Size | M14 |
| Thread Length | 100mm |
| Tilt Angle | 5° |
| Foot Material | Rubber |
| Base Material | Zinc Plated Steel |
| Shore Hardness | 70 Shore A |
| Height | 119 |
| Maximum Adjustment Height | 119mm |
| Colour | Black |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.