| Static Load Capacity | 1500kg |
| Thread Size | M16 |
| Thread Length | 75mm |
| Tilt Angle | 10° |
| Foot Material | Rubber |
| Base Material | Mild Steel |
| Diameter | 100mm |
| Height | 112.5mm |
| Maximum Adjustment Height | 112.5mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.