| Static Load Capacity | 1500kg |
| Thread Size | M16 |
| Thread Length | 120mm |
| Foot Material | Rubber |
| Base Material | Mild Steel |
| Shore Hardness | 60 Shore A |
| Height | 43 → 50mm |
| Maximum Adjustment Height | 120mm |
| Colour | Black, Yellow |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.