| Anti Vibration Mount Type | Bell Mount |
| Thread Size | M10 |
| Diameter | 78mm |
| Overall Height | 30mm |
| Material | Natural Rubber |
| Compression Load | 267daN |
| Metalwork | Zinc Plated Steel |
| Compression Deflection | 2.3mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.