| Anti Vibration Mount Type | Male to Male Bobbin |
| Thread Size | M3 |
| Diameter | 8mm |
| Overall Height | 20mm |
| Material | Natural Rubber |
| Compression Load | 8.8kg |
| Metalwork | Zinc Plated Steel |
| Shearing Load | 1.4kg |
| Compression Deflection | 1.6mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.