| Anti Vibration Mount Type | Female to Female Bobbin |
| Thread Size | M10 |
| Diameter | 50mm |
| Foot Height | 45mm |
| Overall Height | 45mm |
| Static Load Capacity | 128.99kg |
| Mounting Type | Screw-in |
| Compression Load | 128.99kg |
| Metalwork | Stainless Steel |
| Foot Shape | Cylindrical |
| Shore Hardness | 55 Shore A |
| Maximum Operating Temperature | +100°C |
| Series | AV Type C |
| Compression Deflection | 4mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.