| Anti Vibration Mount Type | Rubber Bush |
| Thread Size | M12 |
| Diameter | 51mm |
| Foot Height | 35mm |
| Overall Height | 35mm |
| Static Load Capacity | 211kg |
| Material | Natural Rubber |
| Mounting Type | Screw-in |
| Compression Load | 211kg |
| Metalwork | Zinc Plated Steel |
| Foot Shape | Cylindrical |
| Shore Hardness | 50 Shore A |
| Maximum Operating Temperature | +100°C |
| Series | TB |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.