| Anti Vibration Mount Type | Rubber Bobbin |
| Thread Size | M12 |
| Diameter | 75mm |
| Overall Height | 30mm |
| Material | Natural Rubber |
| Compression Load | 834kg |
| Metalwork | Zinc Plated Steel |
| Shore Hardness | 70 Shore A |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.