| Anti Vibration Mount Type | Female Buffer Foot |
| Thread Size | M3 |
| Diameter | 6mm |
| Overall Height | 13mm |
| Material | Rubber |
| Type | Female to Female |
| Compression Load | 0.4kg |
| Metalwork | Zinc Plated Steel |
| Shore Hardness | 35 Shore A |
| Shearing Load | 0.07kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.