| Anti Vibration Mount Type | Male to Male Bobbin |
| Thread Size | M4X6 |
| Diameter | 10mm |
| Overall Height | 10mm |
| Material | Rubber |
| Type | Male to Male |
| Compression Load | 2.5kg |
| Metalwork | Zinc Plated Steel |
| Shore Hardness | 45 Shore A |
| Shearing Load | 1kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.