| Anti Vibration Mount Type | Male to Female Bobbin |
| Thread Size | M5 |
| Diameter | 16mm |
| Overall Height | 15mm |
| Material | Natural Rubber |
| Compression Load | 14.63kg |
| Metalwork | Zinc Plated Steel |
| Shore Hardness | 60 Shore A |
| Shearing Load | 5.2kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.