| Anti Vibration Mount Type | Male Buffer Foot |
| Thread Size | M6 |
| Diameter | 20mm |
| Overall Height | 12mm |
| Material | Natural Rubber |
| Compression Load | 28.1kg |
| Metalwork | Zinc Plated Steel |
| Shore Hardness | 60 Shore A |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.