| Anti Vibration Mount Type | Male to Female Bobbin |
| Thread Size | M6X20 |
| Diameter | 25mm |
| Overall Height | 20mm |
| Material | Rubber |
| Compression Load | 42.3kg |
| Metalwork | Zinc Plated Steel |
| Shore Hardness | 60 Shore A |
| Shearing Load | 14.4kg |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.