| Anti Vibration Pad Type | Anti-Vibration Isolation Pad |
| Material | Neoprene |
| Load Rating | 100psi |
| Thickness | 8mm |
| Size | 457 x 457 x 8mm |
| Length | 457mm |
| Maximum Operating Temperature | +150°F |
| Width | 457mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.