| Wheel Diameter | 63mm |
| Load Capacity | 200kg |
| Mounting Type | Plate |
| Overall Height | 78mm |
| Wheel Width | 30mm |
| Rotation | Swivel |
| Tyre Material | PP |
| Fixing Centres | 76 x 45mm |
| Fixing Plate Dimensions | 97 x 70mm |
| Number of Fixing Holes | 4 |
| Fixing Hole Size | 8mm |
| Hub Bearing Type | Plain Bearing |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.