| Wheel Diameter | 260mm |
| Wheel Width | 78mm |
| Bore Diameter | 25mm |
| Tyre Type | Pneumatic |
| Load Capacity | 120kg |
| Tyre Material | Polyurethane |
| Hub Material | Polypropylene |
| Features | Compressor, Gardening Equipment, High-Pressure Cleaner, Small, Trailer, Wheelbarrow, Windsurf Board |
| Hub Bearing Type | Roller Bearing |
| Bore Length | 75mm |
| Colour | Black, Red |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.