| Wheel Diameter | 200mm |
| Wheel Width | 50mm |
| Bore Diameter | 20.2mm |
| Tyre Type | Solid |
| Load Capacity | 200kg |
| Tyre Material | Rubber |
| Hub Material | Polypropylene |
| Features | Ageing Resistant |
| Hub Bearing Type | Plain Bore |
| Bore Length | 60mm |
| Colour | Black |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.