| Wheel Diameter | 200mm |
| Wheel Width | 50mm |
| Bore Diameter | 25mm |
| Tyre Type | Solid |
| Load Capacity | 205kg |
| Tyre Material | Rubber |
| Hub Material | Polypropylene |
| Features | Ageing Resistant |
| Hub Bearing Type | Roller Bearing |
| Hub Diameter | 58mm |
| Bore Length | 58mm |
| Colour | Black |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.