| Ball Diameter | 30.162mm |
| Mounting Type | Circular Flange |
| Maximum Load | 135kg |
| Load Ball Material | Steel |
| Working Height of Ball | 24.4mm |
| Small Ball Material | Steel |
| Case Material | Steel |
| Flange Diameter | 62mm |
| Stud Length | 45.6mm |
| Flange Length | 17mm |
| Flange Width | 17mm |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.