| Material | Rubber |
| Length | 500mm |
| Width | 500mm |
| Thickness | 33mm |
| Typical Sound Attenuation | -10 (2500 Hz) dB(A), -20 (5000 Hz)dB(A) |
| Adhesive Backing | Yes |
| Maximum Operating Temperature | +105°C |
| Minimum Operating Temperature | -40°C |
This is your item. Ready to proceed?
Add it to your RFQ basket or submit your requirement directly — ACG will respond within 24 hours with pricing, availability and delivery options.